Įtraukusis ugdymas

Įtraukusis ugdymas – kokybiškas ugdymas kiekvienam vaikui, siejamas su personalizuotu kiekvieno vaiko ugdymu, atitinkančiu  kiekvieno vaiko ugdymosi galias, poreikius, užtikrinantis sėkmes, asmeninę pažangą.

Tai procesas, kuriame atsižvelgiama į vaikų socialinę, kultūrinę, mokymosi įvairovę ir remiamasi veiksmais, padedančiais nustatyti bei šalinti kliūtis mokymuisi ir dalyvavimui švietime.

ĮTRAUKIOJO UGDYMO VERTYBĖS/NUOSTATOS, SVARBIOS MOKYTOJUI, UGDANČIAM KIEKVIENO VAIKO KOMPETENCIJAS

• Mokyklos bendruomenė ir socialinė aplinka gali padėti stiprinti besimokančiųjų savivertę;
  • Mokytojas atsakingas už  kiekvieno vaiko mokymąsi;
  • Būtina identifikuoti  kiekvieno besimokančiojo stiprybes ir potencialą, geras mokytojas geba mokyti visus;
  • Kiekvienas mokinys gali mokytis ir pasiekti jo galimybes atitinkantį rezultatą.

Vaikių su autizmu ugdymo principai (8.29 MB)
Įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo rekomendacijos (0.65 MB)
Įtraukties link. Ką turi žinoti mokytojas? (1.82 MB)
Vaikams apie neįgalių teisių konvenciją (3.28 MB)